8 та 9 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення, а також День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо згадати тих борців, які воювали заради звільнення українських територій від загарбників, та увічнити пам'ять про загиблих воїнів і жертв війни.
8 травня. В цей день Україна та світ відзначають День пам'яті та примирення. У цей день ми побачимо як люди прикрашатимуть свій одяг червоним маком – символом пам'яті жертв Другої світової війни.
В українській міфології образ маку має чимало тлумачень: це символ сонця, безкінечності буття, краси, волі, гордості, сну, оберегу від нечистої сили, а також крові й смерті. Варто зауважити, що в літературі ця квітка нерідко асоціювалася з образом козака, який героїчно загинув, боронячи Україну. А чи знаєте ви, коли в нашій країні вперше стали використовувати мак як символ пам'яті жертв війни? У 2015 році. Мак можна було побачити на одязі учасників заходів, присвячених річниці завершення Другої світової війни. Чому саме така символіка? Бо Це зображення уособлює кривавий слід від кулі, від якої загинули мільйони людей у битві за свою батьківщину, своїх рідних та близьких, за їхнє майбутнє.
9 травня. Це світле і скорботне свято живе і буде жити в пам’яті народу. Саме цей день ознаменував переможне завершення Великої Вітчизняної війни. Дорогою ціною дісталася людству ця перемога. Чи не найбільше втрат зазнала Україна. Під час її окупації гітлерівці закатували більше 5 мільйонів мирних громадян. Ще 3 мільйони загинули на фронтах війни, близько 2,5 мільйонів юнаків і дівчат було примусово вивезено на каторжні роботи до Німеччини. Вщент було зруйновано численні міста, села, заводи, фабрики. Трагічну долю стертої з лиця землі білоруської Хатині розділили 97 українських сіл на Волині, 32 – у Житомирській, по 21 – у Сумській та Чернігівській областях, 17- на Київщині.
Без притулку і засобів до існування залишилося понад 10 мільйонів українських громадян. І все ж народ вистояв, підняв Україну з попелу і руїн, повернув їй життєдайну силу.
Пам’ять про співвітчизників, які віддали життя в ім’я свого народу, справіку в Україні вшановувались як святиня і вписувались в історію різними символами: пам’ятниками, обелісками, меморіалами, монументами. Одним з таких символів є друковані та рукописні видання, де поїменно представлені всі загиблі.
Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане. Подвиг героїв – переможців у цій жахливій війні не підвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.