Сторінки

Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 19 серпня 2022 р.

День Незалежності України 2022 р.!

День Незалежності України 2022 р.!

Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої дати незмінна – 24 серпня. У 2022 році свято випало на середу.

                                 Як Україна стала незалежною - історія

Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з'явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.

Через місяць після цього стався "Серпневий путч" - подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий "Акт проголошення незалежності України". Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР. 

1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня. 

У минулому, 2021 - му році, наша країна відзначала ювілей своєї незалежності - 30 років. Цього року ми відзначаємо 31 рік з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною державою. 


23 серпня - День Прапора України!

23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора України. 


18 вересня 1991 року президія Верховної ради постановою "Про прапор України" надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го парламент ухвалив постанову "Про затвердження Державним прапором України Національного прапора".
В Україні свято встановлене згідно з указом президента Леоніда Кучми "Про День Державного прапора України" від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

У статті 20 Конституції вказано, що державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України та Державний Гімн України. Державний прапор України − стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

"На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України постановляю установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня", — йдеться в Указі президента від 23 серпня 2004 року.

Патріотична вікторина!