Рішення про встановлення цього свята було прийняте в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання.
Поезія формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів.
Рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО, Всесвітній день поезії був призначений на 21 березня. Це свято відзначається з 1999 року.
Формально всі найголовніші заходи на честь поетів усього світу проводяться в Парижі, оскільки саме там розташована штаб-квартира цього структурного підрозділу ООН.
Основна мета святкування — дозволити невеликим видавництвам, які несуть поезію в маси, заявити про себе якомога голосніше.
Крім того, представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.
День поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.
Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини. Відображення і дзеркало суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.
Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення до поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.
Нагадаю, 19 березня відзначила свій 93-й день народження легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка України Ліна Костенко.
20 березня "Всесвітній день Казки", та "Всесвітній день Землі"
Казки – наші великі вчителі, які спочатку виховують, а потім розважають. Вони вчать любити прекрасне, розрізняти добро і зло, радіти за перемогу інших, брати приклад з веселих, добрих, вірних і чесних героїв.