Сторінки

Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 25 лютого 2022 р.

Важливе повідомлення!

Важливе повідомлення!

З понеділка 28.02.2022 відповідно до рекомендацій МОН України, згідно рішення педагогічної ради від 25.02.2022, за погодженням з відділом освіти Селидівської міської ради змінюється термін проведення весняних канікул. Канікули з 28 лютого 2022 по 11 березня 2022

четвер, 24 лютого 2022 р.

Для ознайомлення !!!

 Дуже часто останім часом лунає : що робити , куди бігти , що буде !!!

Все буде добре !!!

Не панікуємо , але для тих хто панікує  і не має ні якої інформації….










Увага!

Увага!


Шановні учні та батьки! З 24.02.2022 р.  Селидівська ЗОШ №2 екстренно переходить в формат Дистанційного навчання до особливого розпорядження. 

Найголовніше! Миру усім! Не сіймо паніки, хоча дуже важко і страшно! Тримаймося! 

неділя, 20 лютого 2022 р.

Міжнародний день рідної мови

 

21 лютого всі країни світу святкують День рідної мови. Це свято започаткували у 1999 році, а святкувати його почали з 200. На сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі, постановили, що таке свято має існувати для підтримки багатомовності, а також, мовного і культурного різноманіття.

Воно має стати ще одним поштовхом та нагадуванням про необхідність збереження мов, народностей та їх культурної спадщини.

Чому саме 21 лютого? Цю дату обрали, бо в 1952 році, пакистанська влада проголосила офіційною і єдиною державною мовою — урду. Проте, нею розмовляло лише 3% населення. На Сході країни, де всі говорили бенгальською, саме 21 лютого почалися масові протести, організовані студентами. Поліцейські жорстоко розганяли і навіть, вбили кількох молодих людей. У пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за рідну мову, обрали таку символічну дату.

Цікаві факти про українську мову

1. Унікальна властивість української мови — двоїна. Зараз про неї мало кому відомо, адже її вилучили примусово у 1933 році, щоби наша мова не мала таких відмінних рис від російської.

Хоча, раніше, казали не «два слова», а «дві слові», не «дві руки», а «дві руці», не «чотири вікна», а «чотири вікні». Це яскравий приклад того, яких штучних змін зазнала наша мова через намагання її знищити чи замінити.

2. У 1918—1920 роках українська мова була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки. А, ще раніше, якщо поглянути на мовну карту 1871 року, вона була поширена ще далі. Зараз навіть на території сучасної України не всі спілкуються українською.

3. Надавати усім словам зменшувально-пестливу форму – це не тільки особливість мови, а й особливість поведінки, рис притаманних українському народу. Навіть державний гімн містить пестливі слова типу «сторонці» чи, навіть, «воріженьки».

4. Найбільша кількість слів в українській мові починається з літери «П». А, найменше у нас слів, які починаються на «Ф». І, ті що є, у більшості випадків — запозичені з інших мов. Ця буква взагалі, специфічна, адже раніше, її вимовляли як «ХВ». Хвіртка, Хведір, Шахва тощо.

5. Українська мова має напівофіційний статус в США, а саме в окрузі Кук штату Іллінойс, до якого входить Чикаго. Наша мова там, виявляється, одна з найбільш вживаних.

А ще, нашу мову, протягом останніх чотирьох століть, намагалися знищити аж 134 рази! І, наскільки вона стійка, можна лише уявити, адже вона і досі в Україні. Нею розмовляють, навчаються, співають, пишуть поезію та прозу.

Увага!!! Важлива інформація!!!

 Увага!!! Важлива інформація!!!

Відповідно до наказу відділу освіти від 18.02.2022р. відновлюється  освітній процес здобувачів освіти 1-11 класів в ОЧНОМУ форматі з 21.02.2022р.